Суспільство

У Долину нарцисів на Хустщині повернулися буйволи (ФОТО)

У Долину нарцисів на Хустщині повернулися буйволи (ФОТО)

Ці тварини у старі часи були звичайними у місцевих господарствах. Вони забезпечували селян молоком, м’ясом і широко використовувалися як потужна тяглова сила. Однак з часом в Закарпатських дворогосподарствах буйволи стали майже рідкістю. 

Буйволи можуть підтримувати лучні екосистеми, поїдаючи підріст чагарникових і деревних порід. Таким чином, ці тварини можуть в значній мірі вирішити проблему заростання лук і тим самим сприяти охороні і збереженню популяції нарцису вузьколистого. До речі, стадо утримується в загороді, на землях, де нарцис вузьколистий не формує щільних заростей.

Цього літа тут утримується стадо з 14 дорослих особин. А 9 травня в однієї з буйволиць народилося малятко.

У період активного росту лучної та чагарникової рослинності – з травня по листопад. Взимку стадо зимувало в Угольському та Широколужанському природоохоронних науково-дослідних відділеннях заповідника.

Соковиті трави слугують прекрасним кормом для тварин, а перезволожені  ділянки надають задоволення приймати водні та грязьові ванни, які так полюбляють буйволи. Тваринам затишно в Долині нарцисів. Щороку тут народжуються телятка.

To Top