Суспільство

Скромно, але по-домашньому. Як Хуст відзначатиме 933-річчя міста

Скромно, але по-домашньому. Як Хуст відзначатиме 933-річчя міста


Цими днями закарпатське містечко Хуст святкує 933-тю річницю. Дата не є календарною і припадає на другу неділю травня, тобто збігається зі ще одним святом – Днем матері.

Особливо урочистих святкувань до Дня міста, як повідомили «Карпатському об’єктиву» у мерії не заплановано через військові дії в Україні, але зовсім без заходів хустяни не залишаться.

«Святкування розраховане на 10-17 травня. Принаймні, спортивні події, які проходять на стадіоні «Карпати» будуть проходити саме у ці дні. А проводимо ми більше заходів власне для дітей та молоді. Наприклад, чемпіонат Дитячо-юнацького футболу ліги Закарпаття серед юнаків 2008-2009 р.н., 2010-2011 р.н., а також серед юнаків 2012-2013 років, фінал чемпіонату України з футболу серед дівчат, фестиваль Дитячо-юнацького футболу ліги Закарпаття серед юнаків 2014-2015 р.н.», – розповів «Карпатському об’єктиву» начальник управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради Віталій Русин.

Заплановано до Дня міста і ряд тематичних екскурсій. За словами директора Хустського краєзнавчого музею Бориса Прокопіва, вони проводитимуться як для місцевих, так і для гостей.

«Проводитиму тематичні ознайомчі лекції я, Віталій Петрусь та Оксана Муржо. Це будуть екскурсії містом: «Руїнами Хустського замку» з підйомом на Замкову гору, «Архітектурні пам’ятки міста», «Чеське містечко». Також у Хустській картинній галереї, що знаходиться у приміщенні музею, експонуватимуться виставки з нагоди 60 річчя художника Ореста Цюпка та благодійна виставка-марафон «Художники Хуста збройним силам України», – наголосив він.

Крім того, у Закарпатському обласному театрі драми та комедії до Дня міста 13 та 14 травня пройде XV Міжнародний фестиваль сучасної та (патріотичної) пісні «Веселка над Тисою» ім.Євгенія Щербана. А в Хустській публічній бібліотеці заплановано проведення історико-патріотичної години «Хуст давній та сучасний» та книжково-ілюстративних виставок «Величний і вічний Хуст», «Хуст – місто надії і мрій».

 

To Top