Суспільство

Громади Хустського району беруть участь у комунікаційній зустрічі щодо транскордонної співпраці

Громади Хустського району беруть участь у комунікаційній зустрічі щодо транскордонної співпраці


У селищі Колочава з ініціативи голови Закарпатської облради проходить чергова комунікаційна зустріч-форум з місцевими громадами та комунальними закладами Хустського району щодо їх діяльності у сфері транскордонної співпраці та підвищення фінансової спроможності в умовах воєнного стану.

Учасників привітав перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, який наголосив на важливості використання дієвого інструменту – транскордонної співпраці для розвитку громад. Посадовець запросив громади активно шукати закордонних партнерів, адже вікно для отримання грантів з програм вже відкривається із 31 травня. «Тож варто швидко діяти: сформувати ідею проєктів, але таких, які у результаті дадуть додану вартість, тобто будуть сталими. Важливо знайти партнерів з іноземної сторони, сформувати відповідний кадровий потенціал у себе, аби проєкт добре підготувати, а згодом успішно реалізувати його», – наголосив посадовець та запевнив, що обласна рада усім надасть у цьому процесі необхідну підтримку.

До присутніх також звернулися: Лєшек Буллєр – директор Центру європейських проєктів, Томаш Коваль – Консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Василь Хім’як та Олена Зубрицька – експерти бренч-офісу програми «Польща Україна» у Львові, Наталія Федурцьо – начальник управління державних програм та пріоритетних проєктів департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА та ін.
Зустріч модерує Уляна Гурчумелія – заступниця начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради.

Форум побудований за темами: Презентація програми прикордонного співробітництва Interreg NEXT на період 2021-2027 років «Польща – Україна»; Презентація програм прикордонного співробітництва Interreg NEXT на період 2021-2027 років «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна», «Румунія – Україна»; Підвищення фінансової спроможності місцевих громад в умовах воєнного стану, соціально-економічний розвиток та стратегічне планування; Кращі практики реалізації транскордонних проєктів у громадах.

Участь у форумі беруть представники територіальних громад Хустського району, місцевої влади, комунальних закладів, депутати, експерти та проектні менеджери.

To Top