Суспільство

У Хусті до дня міста урочистостей не буде

У Хусті до дня міста урочистостей не буде


Кожну другу неділю травня закарпатський Хуст відзначає День міста. Це свято припадає на кожну другу неділю травня. Дату обрано вже давно і вона практично збігається зі цвітінням нарцисів, тож у цей час до нашого краю, зазвичай, з’їжджається багато туристів.

У цьому році Хусту виповнюється 933 роки. Однак урочистостей до Дня народження в місті не буде. У мерії кажуть, що через військові дії в Україні. Торік святкувань також не було.

«Оскільки війна не закінчилася, вже другий рік поспіль ніяких святкувань у місті не буде проводитися. Не буде ні концертів, ні веселощів! Зараз це не на часі, – розповіла «Карпатському об’єктиву» прес секретарка Хустської міської ради Вікторія Василинець. – У багатьох людей у родинах втрати, треба поважати їх і не створювати дискомфорт. Зараз розважатися – це не поважати тих, хто тепер на фронті та їхні сім’ї!».

У той же час зовсім без заходів місто не залишиться, бо вже з перших днів травня у рамках святкувань проходять різні спортивні змагання, зокрема, з жіночого футболу та з боксу.

День міста Хуст почав святкувати з 2013 року. Тоді населеному пункту виповнилося 923 роки. Подію святкували впродовж чотирьох днів. У 2018 році святкування розтягнулося на цілих два тижні, у рамках яких проходили концерти, фестивалі, виставки, пленери та багато інших цікавих подій. Були й такі роки, коли батьків немовлят, народжених у День міста відзначали грошовими преміями. Також традиційно до свята щороку обирали Почесних громадян, серед яких є імена людей, відомих на всю Україну.

Однак зараз цього всього не буде, а святкування обмежиться скромними спортивними заходами.
Марина АЛДОН

To Top