КУЛЬТУРА

Хмельницькому ресторану вперше частково відшкодували придбання генератора

За генератор компенсується до 30 тисяч гривеньЗа генератор компенсується до 30 тисяч гривень. Фото: ілюстративне istockphoto.com

Заклад зможе забезпечувати хмельничан електрикою та інтернетом у разі зникнення світла на понад добу.

У Хмельницькому діє програма підтримки місцевих підприємців в умовах постійних відключень електропостачання. Вони можуть отримати часткове відшкодування за придбання генераторів і засобів супутникового інтернету. Як наслідок, вони не лише працюватимуть в умовах блекауту, а й стануть додатковими «Пунктами незламності» для хмельничан. Першу таку компенсацію виконавчий комітет міськради виділив вчора, 26 січня. Її отримав ресторан «Цукерня Потоцьких».

За словами міського голови Олександра Симчишина, закладу виділили 30 тисяч гривень. Це часткове відшкодування за придбання генератора та «Старлінку». У разі зникнення електропостачання на понад 24 години хмельничани зможуть там користуватися супутниковим інтернетом і підзаряджати свої мобільні телефони.

Хто й скільки може отримати компенсації за генератори та «Старлінки»

Відповідну програму міська рада прийняла наприкінці грудня минулого року. Згідно з нею, підприємці можуть отримати відшкодування до 50 відсотків вартості генератора чи інверторно-акумуляторної системи безперебійного живлення. Однак сума компенсації не може перевищувати 30 тисяч гривень. Щодо засобів супутникового зв’язку, то максимум можна отримати 20 тисяч гривень компенсації. Звісно, йдеться про техніку придбану протягом дії воєнного стану та 30 днів після його завершення.

Втім, не усі підприємці можуть отримати таку компенсацію. Для цього потрібно відповідати низці критеріїв. Найперше суб’єкт господарювання повинен не мене року працювати у Хмельницькій громаді, не мати заборгованості зі сплати зарплатні та податків.

Якщо суб’єкт господарювання хоче отримати компенсацію за генератор або інверторно-акумуляторну систему безперебійного живлення та «Старлінк» він також має відповідати таким вимогам:

  • площа зали для відвідувачів повинна становити не менше 20 метрі квадратних;
  • наявність санвузла;
  • наявність в залі для відвідувачів електричних розеток для одночасного використання десятьма людьми;
  • відшкодування надається одному суб’єкту господарювання лише для одного закладу ресторанного господарства;
  • не менше двох найманих працівників.

Натомість вимог для відшкодування лише придбання «Старлінку» потрібно мати не менше десяти найманих працівників.

До теми: У Хмельницькому багатоповерхівкам відшкодовуватимуть частину витрат на придбання генераторів

До теми: У Хмельницькому створили карту розташування пунктів обігріву та генераторів

To Top