КУЛЬТУРА

Громади Хмельниччини продовжують закуповувати генератори: хто в лідерах

Закупівля генераторів продовжилась і в новому році.Закупівля генераторів продовжилась і в новому році.. Фото: konkurent.ua

Генератори активно купують для комунальних підприємств

На Хмельниччині у громадах продовжують активно купувати генератори. Так, у січні в області уже оголосили торги та уклали угод щодо їх придбання на суму 12 мільйонів гривень. Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Прозорро”.

Лише за перші десять днів місяця були укладені контракти на суму близько семи мільйонів гривень.

Договір на найбільшу суму уклало комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства “Водоканал” Старокостянтинівської міськради. Мова йде про закупівлю чотирьох електрогенераторних установок потужністю 80 кВт загальною вартістю 3,6 мільйона гривень. 

Раніше сайт “Є” писав, що виконавчий комітет Старокостянтинівської міськради підписав угоду щодо придбання 13-и електрогенераторних установок у цієї фірми потужністю від 25 до 80 кВт. Загальна вартість контракту склала 12,5 мільйона гривень.

Крім того, комунальне підприємство по експлуатації теплового господарства “Тепловик” Старокостянтинівської міської ради уклало угоду щодо придбання генератора ESTAR SD 200 SA (у всепогодному кожусі максимальна потужність 155 кВт, АВР підігрів). Вартість генератора – 950 тисяч гривень. Договір підписали з компанією “Естар Україна”.

За 840 тисяч гривень купує дизельний генератор OYAL OYR-175 волочиське комунальне підприємство теплових мереж “Тепловик”. Постачальник ФОП Сторожук Владислав Артурович.

Активно проводили закупівлі генераторів й у Чемерівцях.

Комунальне підприємство “Комунсервіс” уклало угоду на придбання трьох генераторів на півтора мільйона гривень. Найдорожче коштував генератор на 75 кВт Maranello – 685 тисяч гривень. Постачальником став ФОП Муталлімов Михайло Керімович. Він також є співзасновником підприємства ТОВ “Тек Трейд Європа”, яке було засновноване влітку 2022 року, а вже у грудні постачало генератори для відділу освіти, культури, молоді та спорту Сатанівської селищної ради.

Нагадаємо, що минулого року в Хмельницькій області бюджетні та комунальні установи придбали генераторів на суму понад 100 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що впродовж жовтня-листопада російські окупанти завдали ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури в різних областях країни. Зокрема, 10 жовтня ворог вдарив трьома ракетами в об’єкт критичної інфраструктури Хмельницького. В результаті в самому місті та в частині області були перебої з постачанням електроенергії.

Крім того, 22 жовтня від ракетних ударів постраждали Хмельницький і Шепетівський райони. А 23 листопада внаслідок ракетного удару по Україні більшість громад Хмельниччини були знеструмлені.

Масовані ракетні обстріли енергетичної інфраструктури в Україні продовжилися й у грудні. Тож для забезпечення роботи критичної інфраструктури підприємства та установи почали активно купувати генератори.

To Top