Новини Франківська

У садочку «Янголятко» – розширення! Новини Івано-Франківська

Новий сучасний дитячий садочок відкрили в Івано-Франківській громаді. Це такий груповий осередок дошкільного навчального закладу №25 «Янголятко», що у Микитинцях. До єдиного садка у цьому селі нашої громади могли потрапити не усі дітлахи того мікрорайону. А тому розширення ДНЗ тут планували давно. І місто знайшло можливість. 

 «Заклад розрахований на 50 діток, 2 групи вікові: молодша і середня. Це є дуже великий подарунок для батьків, для громади села Микитинці, бо тут була така потреба. Ми ще на етапі розвитку, але встигли придбати для діток іграшки цікаві, ми маємо для них дійсно зручні меблі, які регулюються, маємо спальне приміщення, ігрову кімнату, туалетна кімната. Дітки будуть задоволені тут, і це для них буде дім радості», – директорка закладу дошкільної освіти №25 «Янголятко» Галина Сич. 

Яскраві та функціональні меблі, сучасна кімната для сну дітлахів та багато іграшок – новий садочок маленьким вихованцями припав до душі. 

«Мені тут дуже подобається. Що тут дуже багато кімнат, і тут може бути багато дітей і цифр, і тисячу іграшок», – тішиться новому приміщенню садка Артем Адамчук. 

«Тут дуже багато місця, тут може вміститися більше мільярда іграшок. Тут дуже багато іграшок, і дуже багато діток. Коли ми збираємось у садку з Маркіяном, то ми дуже бушуємо», – зізнається вихованець «Янголятка» Ігорчик Гатайло. 

Місця, щоби бавитися з однолітками – вдосталь. Сюди приймуть усіх, хто не потрапив раніше до головного корпусу «Янголятка». Попри повномасштабну війну, каже міський голова Руслан Марцінків, місто розвивається. Звичайно, не все заплановане вдалося втілити до вторгнення росії в Україну, однак чималими кроками Івано-Франківськ вдосконалюється.    

«Це розширення. Ми бачимо, що тут багато діток. На жаль, війна у нас забрала можливості відкрити велику кількість садків. Ми планували багато відкривати щороку новозбудованих дитячих садків. Але, незважаючи ні на що, в цих умовах, ви бачите, тут будуть 2 повноцінні групи. І кількість дітей, які мали бажання попасти в «Янголятко», є якраз такою, що дозволить забезпечити перебування в дитячому садку. Ще цього року ми плануємо такий самий дитячий садочок в Опришівцях відкрити. Незважаючи ні на що, ви бачите, ми рухаємось вперед і відкриваємо садки», –  розповів Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Із початком повномасштабного вторгнення, багато внутрішньо переміщених осіб з дітками приїхали саме до Івано-Франківської громади. Офіційно зареєстровано у місті понад 40 тисяч переселенців. Багато хто має маленьких діток, котрим необхідно відвідувати дошкільні заклади, щоби їх батьки могли якнайшвидше адаптуватися у нашому місті. А тому відкриття та розширення ДНЗ – на часі. 

«Відкриття таких дошкільних груп є вкрай необхідним. Все ж таки, щоби батьки могли знайти собі роботу на той час, коли дітки відвідуватимуть дитячий садок. Минулих тижнів ми прийняли в Парламенті зміни в першому читанні до закону про дошкільну освіту, багато чого змінилося. Ми, до речі, з Департаментом освіти теж подавали правки до цього законопроекту, щоби зробити його таким, який би покращував  життя дошкільної освіти. Тому, сподіваємося, що ми зможемо в Україні, на прикладі таких хороших моментів як Івано-Франківськ, відкривати дошкільні заклади та відновлювати ті, котрі зруйновані в час війни», – зазначила народна депутатка України, представниця міста Івано-Франківська у Парламенті Оксана Савчук. 

Натомість за інформацією заступниці міського голови, директорки Департаменту освіти та науки Вікторії Дротянко, ситуація із місцями у дошкільних навчальних закладах суттєво покращилась, порівняно із минулими роками. Також зазначила, що на час літніх канікул ДНЗ у нашій громаді прийматимуть діток. 

Наразі у місті Івано-Франківськ в нас вистачає дитячих садочків, але в цьому мікрорайоні завжди була потреба на додаткові місця. Ми відкрили груповий осередок, який буде включати дві групи і забере всіх бажаючих, яких треба готувати до школи. Також хочу зазначити, що дитячі садочки в цьому році будуть працювати в літній період, а це 10 дитячих садочків в кожному мікрорайоні міста для працюючих батьків. Будь ласка, зголошуйтесь, дві довідки з місця роботи, заява до завідувача вашого садочка, і ціле літо ваша дитина буде відвідувати дитячий садочок», – зазначила заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко. 

Цього року, як повідомив міський голова Руслан Марцінків, планують відкрити груповий осередок у мікрорайоні Опришівці. 

У садочку «Янголятко» - розширення!

 

To Top