ПОЛІТИКА

Влада Австрії викупили будинок Гітлера, щоб екстремісти більше ніколи не розглядали його як меморіал нацистів

Тепер там буде поліцейська дільниця.

У невеликому австрійському містечку Браунау-на-Інні, розташованому неподалік від кордону з Німеччиною, знаходиться будинок, у якому народився Адольф Гітлер. Це місце приваблює до себе багато туристів. Сюди з'їжджаються неонацисти, створюючи незручності місцевим жителям. Тому, уже давно постало питання про долю цього будинку, інформує Ukr.Media.

Неприємна спадщина

Якщо ще кілька років тому туристи цікавилися в містян, як знайти будинок, у якому диктатор Третього рейху з'явився на світ, то сьогодні практично кожен може знайти потрібний йому об'єкт за допомогою Інтернету.

За словами місцевого старости, 1945 року солдати Вермахту збиралися підірвати цю будівлю, навіть почали закладати вибухівку, але щось їм завадило. А зараз неонацисти з усієї Європи перетворили його у свою Мекку.

У 2014 році у відомому будинку хотіли розмістити центр для біженців, але таку ідею так і не вдалося втілити в життя. У 2016-му, у результаті здійснення примусової купівлі, будова перейшла у володіння уряду Австрії. У свій час, будівлю навіть хотіли знести, але тепер її доля остаточно вирішена.

Поліцейський відділок

За заявою офіційних осіб, будинок, у якому народився лідер нацистів, буде передано поліцейському відділку. До такого рішення призвели численні дебати про те, що далі робити з власністю. Розміщення тут правоохоронного центру дозволить стримувати появу поблизу паломників-неонацистів. Ці небажані гості завдали безліч незручностей місцевим жителям.

Як вважають у міністерстві внутрішніх справ Австрії, такий крок послужить для ультраправих екстремістів сигналом про те, що триповерховий будинок в центрі Браунау-на-Інні більше ніколи не буде розглядатися як меморіал нацистів. Для створення проєктів із реконструкції будівлі будуть запрошені архітектори зі всього Європейського Союзу.

To Top