Новини Ужгороду

В Ужгороді міський голова з головою ОВА спробували на собі відчути, як долають бар’єри люди з інвалідністю (ВІДЕО)

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці розповів Богдан Андріїв:

«Напередодні із головою ОВА Віктором Микитою на кріслах колісних перевіряли доступність у центрі Ужгорода, щоб відчути на собі, як щодня долають барʼєри люди з інвалідністю. Разом із парафехтувальниками Надією Дьолог та Вадимом Шутком перевірили, наскільки безперешкодно можна пересуватися вулицями, відвідувати адміністративні будівлі. Зокрема, яким є доступ до Ужгородської міської ради, департаменту соціальної політики міськради, до Закарпатської ОВА.

Так, під час реконструкції першого поверху міської ради під ЦНАП цим питанням приділили максимальну увагу: заїзд до адмінбудівлі міськради забезпечений пандусом, якщо людині з інвалідністю потрібна додаткова допомога – є кнопка виклику, також у ЦНАПі спеціально облаштовані вбиральні з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

Пандус є і у приміщенні ЦНАПу, ним можна скористатися, щоб під’їхати до ліфта, який також пристосований для користування людей на кріслах колісних, щоб вони могли піднятися на інші поверхи міської ради.

В останні роки під час проведення капітальних ремонтів в обласному центрі враховували потреби людей з інвалідністю: пандуси, понижені пішохідні переходи, переходи із тактильною плиткою є на більшості капітально відремонтованих вулиць, набережних.

Крім того, створивши комунальне транспортне підприємство, подбали і про доступність громадського транспорту – для Ужгорода придбали сучасні низькопідлогові автобуси. Вони доступні для маломобільних груп населення, обладнані відкритою рампою, спеціальним місцем у салоні, адже призначені для пасажирів на кріслах колісних. Такий транспорт плануємо закуповувати ще.

Завдяки впровадженню інклюзивного навчання діти з особливими освітніми потребами мають змогу відвідувати шкільні та дошкільні заклади, спілкуватися із ровесниками – діють інклюзивні групи та класи. Працює й інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Попри те, що ситуацію забезпеченням безбар’єрності в Ужгороді в останні роки вдалося змінити, зрушити з місця, проблем залишається ще чимало. І над їх вирішенням міська влада Ужгорода спільно із депутатським корпусом продовжуватимуть працювати. Бо безбар’єрність – це не тільки про фізичні перепони, а загалом про забезпечення рівних прав та можливостей для всіх людей».

  • керівники
  • крісла колісні
  • рейд
To Top