ПОЛІТИКА

Петиція про скасування фінансування партій набрала необхідну кількість голосів

Що далі?

Петиція про скасування бюджетного фінансування партій в Україні набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Петицію ініціював Микола Томенко, який на минулих виборах йшов у Раду за списком "Громадянської позиції" Гриценка, яка не дотягла до 2% і на держфінансування претендувати не може, інформує Ukr.Media.

Дивлячись на перелік партій та суми, які їм належать, стає очевидно, що, швидше за все, скасування отримало б підтримку українців. Особливо, якщо після збору підписів під петицією провести хоча б мінімальну кампанію на підтримку скасування. Адже багато українців просто не знають, що фінансують зі своєї кишені партії.

Швидше за все, влада піде за сценарієм не повного скасування, а якійсь модернізації системи. В яку сторону при цьому "копатимуть" — поки невідомо. Провести повне скасування було б проблемно, адже це було однією з умов ЄС з надання безвізового режиму. Євробюрократи посилено ігнорують той факт, що партії в Україні — це в абсолютній більшості "ручні структури олігархів". Ці гроші з держбюджету ніяк не змінять ситуацію і не зроблять ручні партії незалежними. І віддавати їх нинішнім з бюджету — виглядає так само абсурдно, як якби жебраки давали милостиню багатіям.

To Top