ПОЛІТИКА

Кабмін планує почати виплати пенсій пенсіонерам на тимчасово окупованих територій Донбасу

Міністерша розповіла про позицію влади, щодо виплати пенсій на окупованих територіях.

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і біженців Оксана Коляда заявила про можливий початок виплати пенсій на території ОРДЛО із залученням міжнародних організацій, інформує Ukr.Media.

Про наміри розглянути дане питання Коляда повідомила в інтерв'ю LB.

Ми говорили з достатньою кількістю експертів про те, що головна проблема — прив'язка виплат до довідки про ВПО, це змушує людей з окупованих територій постійно приїжджати сюди для отримання певних послуг. Від цього страждають фізично неповносправні люди. Для себе я визначила, що це серйозна проблема.

«Ми не повинні фінансувати терористів, але повинні забезпечити права пенсіонерів», — розповіла Коляда.

За словами новоспеченого міністра, раніше допомогу у вирішенні питання виплат пенсій та доступу до окупованих територій пропонувалася Червоним Хрестом. Адже не всі пенсіонери у зв'язку зі станом здоров'я можуть виїхати з території ОРДЛО та оформити виплати в українському банку. Як заявила міністр, в майбутньому будуть знайдені способи та шляхи розв'язання цієї проблеми і, не виключено, що одним зі способів буде залучення міжнародних організацій.

Спростити процедуру виплати пенсій людям, які перебувають на окупованих територіях, 8 липня запропонував Президент Володимир Зеленський. Глава держави виступав за продовження терміну перебування пенсіонерів в ОРДЛО з 59 днів до 1 року.

Вадим Черниш який займав у той час пост міністра розкритикував пропозицію президента, заявивши, що виплачувати пенсії до повернення Донецької та Луганської областей під контроль України практично неможливо.

Головною причиною цього Черниш назвав відсутність банків, а відповідно неможливість забезпечити достатню безпеку виплат. Крім того відсутність українських банків у ОРДЛО робить неможливим забезпечення протидію відмиванню грошей. Вадим Черниш визначив, що єдиним можливим варіантом виплати пенсій є зарахування виплат на картки, емітовані Ощадбанком України.

To Top