Суспільство

У Хусті в цьому році фонтани працювати не будуть

У Хусті в цьому році фонтани працювати не будуть

Вже другий рік поспіль, відколи почалася війна, брезентову конструкцію зі штучних водойм у закарпатському Хусті не знімали. Тим часом наразі розпочався сезон цвітіння нарцисів і до містечка почали з’їжджатися туристи, які не можуть збагнути, що за «НЛО» красується на центральній площі.

«Я з Харкова. Була тут років 5 тому. Місто дуже сподобалося. Наразі тимчасово проживаю в Ужгороді, куди втекла від обстрілів, але разом із друзями приїхали до Хуста подивитися на цвітіння нарцисів. Досить неприємно вражена Майданом Незалежності. Чудернацька конструкція над фонтаном створює далеко не позитивне враження!», – розповіла Антоніна Прокоф’єва, гостя Хуста.

Її подруга Марія Смирнова доповнила:

«Затишне маленьке містечко. Я тут вперше. Загалом сподобалося майже все, але фонтани насправді могли б запустити. Навіть у містах, які знаходяться в зоні бойових дій вони працюють. Що вже й казати про Київ, Харків, Миколаїв, Одесу, Львів… Там весь час шикарні водограї милують людей красою!», – наголосила вона.

Думки самих хустин щодо доречності роботи фонтанів розходяться.

«Могли б запустити, – заявляє молода мама Світлана Сабов. – Хоча б у парку відпочинку. Ми туди щонеділі ходимо з донькою гуляти. Такий затишок створював шум води… а тепер чогось не вистачає».

Валентина Боклоганич – пенсіонерка. Вона мислить більш раціонально.

«Звичайно, фонтани – це гарно і добре, але набагато важливіше, аби в кранах людей безперебійно текла вода. Мене це питання хвилює набагато більше. Я не проти водограїв і краси, але передусім потрібно створювати затишок для громади! Нехай спочатку чиновники наведуть лад із водопостачанням споживачів, а потім можна і про фонтани думати!», – заявила жінка.

Проти того, щоб водограї працювали і Андрій Мельник.

«Десь хтось зараз не має даху над головою, хтось гине в окопах, хтось не має з чого шматок хліба купити. Краще допомогти цим людям! Розваги тепер не на часі! Більш ефективно робити добро для інших, але не «вип’ячувати» себе при цьому. Усе ще буде! І свята, і фонтани, і відпочинок! Потрібно просто трохи зачекати!», – стверджує він.

Прокоментувати ситуацію щодо роботи фонтанів «Карпатський об’єктив» попросив заступника Хустського міського голови Івана Фетька.

«Поки триває війна, фонтани в Хусті не працюватимуть. Ми не рівняємося ні на Ужгород, ні на Мукачево, де штучні водограї запущено, – наголосив він. – У нас так вирішили ще на початку повномасштабного вторгнення і цього принципу ми вирішили дотриматися й надалі. Фонтани запустимо після перемоги!»

Утім… є ще один цікавий нюанс, про який розповів чиновник.

«Торік із фонтанів вкрали насоси. Ми самі знайшли, хто це зробив. Допомогли камери спостереження. Чекати, поки злодії компенсують витрати треба буде дуже довго. Тому доведеться все закуповувати знову самотужки», – заявив він.

Тому, на жаль, хустянам та гостям помилуватися квітами на клумбах чи посидіти на лавиці у центральній частині міста під шум води цьогоріч також не вдасться…

To Top