Суспільство

Очільник Хустської єпархії УПЦ МП Марк усунув архімандрита, який не поминав патріарха Кирила

Очільник Хустської єпархії УПЦ МП Марк усунув архімандрита, який не поминав патріарха Кирила

Хустський митрополит УПЦ МП Марк (Петровцій), який є громадянином росії, звільнив сліпого архімандрита Грушівського монастиря Пімена (Мацолу).

Як повідомляє священник УПЦ МП Андрій Пінчук, митрополит Марк усунув з посади відомого намісника Грушівського монастиря архімандрита Пимена Мацол. Зі слів о. Андрія, митрополит Марк таким чином продовжує боротися за церковні фінанси.

Отець Пімен був призначений на руїни Грушівського монастиря, який і відродив багаторічною сумлінною працею. До того ж, Пімен є сліпим з підліткового віку, але при цьому пише книги з історії єпархії і від початку війни безплатно прихистив у монастирі багато переселенців.

Отець Андрій Пінчук нагадує, що митрополит Марк, який звільнив Пімена, поминав Московського патріарха Кіріла (Гундяєва) навіть після собору УПЦ (МП) в Феофанії.

Також відомо, що новим настоятелем Грушівського монастиря призначений єпископ Симеон Голубка. Симеон вже давно фактично виконував обов'язки намісника Грушівського монастиря. І за останній рік вижив звідти всіх проукраїнських монахів, останнім залишався сліпий о. Пімен."До речі, рідний брат цього єпископа Симеона Голубки теж єпископ. Звати рідного брата – Парамон Голубка. Він вже багато років працює на російські скрєпи і є довіреною особою та вікарієм московського патріарха та керуючим північним вікаріатством Москви.

Також свого часу Парамон обіймав посаду керівника фінансово-господарського управління московської патріархії (4-тої за значущостю в РПZ) та обіймав посаду намісника найбільшого монастиря на московії – Троїце-Сергієвої Лаври", – додає Пінчук.

To Top