КУЛЬТУРА

На придбання генераторів у грудні на Хмельниччині збираються витратити ще 30 мільйонів

За кілька місяців на Хмельниччині на придбання генераторів витратили понад 100 мільйонів гривеньЗа кілька місяців на Хмельниччині на придбання генераторів витратили понад 100 мільйонів гривень. Фото: ілюстративне konkurent.ua

З початку місяця генератори активно закуповують для навчальних закладів.

На Хмельниччині закупівельники активно проводять тендери щодо придбання генераторів. Так з початку грудня в області уже оголосили торги та уклали угод щодо їх придбання на суму понад 28 мільйонів гривень. Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Прозорро”.

Мова йде лише про оголошення торгів та укладання угод, які підписали вже у грудні. А от за три місяці сума, яку бюджетні установи області запланували на придбання генераторів, сягає понад ста мільйонів гривень.

Найбільшу суму з початку грудня запланували витратити у Старокостянтинівській ОТГ. Так, виконавчий комітет міськради підписав угоду щодо придбання 13-ти електрогенераторних установок потужністю від 25 до 80 кВт. Загальна вартість контракту склала 12,5 мільйонав гривень. Постальник – київське підприємство ТОВ “Дарекс-Енерго”. Власниками вказані Андрій Чухно та Дмитро Алтухов.

Крім того, комунальне підприємство по експлуатації теплового господарства “Тепловик” Старокостянтинівської міської ради підписало договір на придбання генератора потужністю 140 кВт за 847 тисяч гривень. Постачальник – київське ТОВ “Естар Україна” Євгена Речківського.

У Ярмолинцях провели торги на придбання генераторів на суму 1,5 мільйона гривень. Так Ярмолинецька селищна рада та місцева комунальна установа “Центр надання соціальних послуг” планують укласти угоди з ФОП Явдик Ярослав Степанович щодо придбання чотирьох генераторів. Найбільший генератор розрахований на 100 кВт та коштує понад 700 тисяч гривень.

Комунальне підприємство “Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2” оголосило торги на придбання двох дизель-генераторів 400/230 В номінальною потужністю 16 квт у комплекті з причепом загальною вартістю 1,25 мільйона гривень.

Також у Хмельницькому обласна рада оголосила відкриті торги щодо придбання електрогенераторної установки потужністю 150 кВт очікуваною вартістю 860 тисяч гривень.

Відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради придбав дев’ять генераторів для закладів дошкільної та загальної середньої освіти загальною вартістю 742 тисячі гривень.

За результатами торгів виконавчий комітет Хмельницької міської ради планує підписати угоду на придбання ще двох генераторів (потужність 20 кВт та 31 кВт) загальною вартістю 777,7 тисячі гривень. Постачальник – ТОВ “Даная Холдинг”.

Раніше це підприємство вже постачало генератори для міського комунального підприємства “Хмельницьктеплокомуненерго”.

Крім того, нагадаємо, що 25 листопада, під час засідання сесії міської ради, депутати проголосували за виділення грошей на закупівлю генераторів для закладів освіти і закладів соціальної сфери управління молоді та спорту. На це витратять 9 мільйонів гривень. І з початку грудня кожен комунальний заклад освіти окремо укладає угоди на придбання генераторів.

Нагадаємо, що впродовж жовтня-листопада російські окупанти завдали ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури в різних областях країни. Зокрема, 10 жовтня ворог вдарив трьома ракетами в об’єкт критичної інфраструктури Хмельницького. В результаті в самому місті та в частині області були перебої з постачанням електроенергії.

Крім того, 22 жовтня від ракетних ударів постраждали Хмельницький і Шепетівський райони. А 23 листопада внаслідок ракетного удару по Україні більшість громад Хмельниччини були знеструмлені. Також від енергосистеми довелося відключити енергоблоки Хмельницької АЕС.

Масовані ракетні обстріли енергетичної інфраструктури в Україні продовжилися й у грудні.

Тому закупівельники активно проводять тендери щодо придбання генераторів. У жовтні вони оголосили торги на придбання генераторів на суму понад 20 мільйонів гривень. В листопаді закупівельники оголосили торгів та підписали угод на придбання генераторів на суму понад 50 мільйонів гривень.

Крім того, одразу два комунальних підприємства у Хмельницькій області придбали когенераційні установки для виробництва електроенергії.

To Top