ПОЛІТИКА

У Зеленського планують змінити адміністративно-територіальний устрій країни, об’єднавши області в регіони

Обговорення реформи з громадськістю має розпочатися в кінці листопада.

У партії "Слуга народу" хочуть змінити адміністративно-територіальний устрій країни, об'єднавши області в регіони, а райони — в округи, інформує Ukr.Media.

Про це заявив заступник голови фракції СН Олександр Корнієнко.

За його словами, базовою адміністративною одиницею стануть громади, які планується укрупнити. 10-15 громад складуть округ, який очолить префект. На рівні областей планується призначення обласними радами голів виконавчих органів, яким будуть передані повноваження. При цьому планується прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування, який давав би соціальні гарантії місцевим чиновникам, але забороняв би входити у виконкоми депутатам, щоб менше політизувати їх роботу.

Паралельно на рівні області також буде призначатися префект, який повинен координувати роботу центральних органів виконавчої влади на місцях і стежити за законністю рішень місцевого самоврядування.

Для проведення цієї реформи потрібно міняти Конституцію, в якій на даний момент не передбачені ні округи, ні регіони, ні префекти, а потім приймати відповідні закони. Корнієнко розповів, що до кінця листопада планується створити проєкт нового адміністративно-територіального устрою і почати його обговорювання з суспільством.

To Top