Новини Франківська

Що таке будівельна амністія і хто може нею скористатися? – Новини Івано-Франківська

 

Будівельна амністія – це спрощена процедура прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельних ділянках відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, а саме:

–         садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року;

–         будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.

 

Прийняття в експлуатацію перелічених об’єктів здійснюється безкоштовно органом державного архітектурно-будівельного контролю.

 

Для цього необхідно через ЦНАП або онлайн через портал «Дія» подати:

–         заповнену декларацію про готовність об’єкта до експлуатації;

–         документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт.

 

«Також Вам необхідно провести технічну інвентаризацію, за результатами якої Ви отримаєте технічний паспорт об’єкта з його основними характеристиками та техніко-економічними показниками. Замовити технічний паспорт можна в будь-яких суб’єктів господарювання (комунальних або приватних). Обов’язковою умовою є наявність у особи, що проводить техінвентаризацію, чинного сертифікату», – інформує Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Що таке будівельна амністія і хто може нею скористатися?

 

To Top