КУЛЬТУРА

Держгеонадра продає спецдозвіл на розробку родовища суглинків, яке повернули через суд

Спецдозвіл на розробку родовища суглинків виставили на аукціонСпецдозвіл на розробку родовища суглинків виставили на аукціон. Фото: nadra.info

Початкова вартість спецдозволу – від ста тисяч гривень.

Державна служба геології та надр України оголосила перелік ділянок надр місцевого значення, які пропонуються для надання спеціальних дозволів на користування надрами. Серед переліку є й Новокостянтинівське родовище суглинків, яке розташоване неподалік Летичева. Про це повідомляють у пресслужбі Держгеонадра.

Мова йде про продаж спецдозволу для видобування суглинків Новокостянтинівського родовища. Стартова ціна дозволу складає 102 тисячі 863 гривні.

Заявки на придбання спецдозволу Держгеонадра приймає до 29 грудня.

Варто зазначити, що у 2016 році спеціальний дозвіл на користування надрами Новокостянтинівського родовища отримало приватне підприємство “Лагуна-Поділля”.

Це ж підприємство використовує затоплений кар’єр у Головчинцях.

Дозвіл був розрахований на 20 років. Але в 2018 році Держгеонадра провели перевірку та встановили порушення використання спецдозволу. Так, були відсутні погодження щорічних планів розвитку гірничих робіт на 2017 та 2018 роки; технічний проєкт “Розробки і рекультивації Новокостянтинівського родовища цегельних суглинків на території Летичівського району, Хмельницької області” не погоджено з органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці; розробка Новокостянтинівського родовища суглинків на території Летичівського району Хмельницької області проводилась без геолого-маркшейдерського обслуговування тощо.

В результаті в 2019 році Хмельницький окружний адміністративний суд припинив право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами наданого приватному підприємству “Лагуна-Поділля”.

Тож тепер за результатами торгів родовище має отримати нового користувача. Видобування суглинків використовується для виробництва керамічної цегли. Площа родовища складає 8 гектарів.

Нагадаємо, що київське ТОВ “Контур” перемогло в аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами Тростянецького родовища, яке розташоване у Шепетівському районі. Вартість договору має скласти 5,18 мільйона гривень.

To Top