КУЛЬТУРА

У Хмельницькому чотири фірми торгувалися за будівлю банку, який раніше належав росіянам

Будинок банку продали з другої спробиБудинок банку продали з другої спроби. Фото: prozorro.sale

Будівлю банку продали за 61 мільйон гривень.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб провів аукціон з продажу будівлі колишнього “Промінвестбанку” в Хмельницькому. За результатами аукціону вартість нерухомості склала 61 мільйон гривень. Про це йдеться на сайті “Прозорро. Продажі”.

Мова йде про продаж будівлі банку та приміщення гаражів загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів.
Будівля розташована у Хмельницькому на вулиці Героїв Майдану, 13. Окрім самої нерухомості переможець аукціону отримає у власність також офісні меблі, техніку, обладнання тощо.

Серед умов продажу були зокрема і такі, що потенційним покупцем не могла бути російська федерація або особи, пов’язані з державою-агресором, у тому числі громадяни російської федерації, крім тих, що проживають на території України на законних підставах.

Обмеження також стосувалися й юридичних осіб, в яких частка власників, пов’язаних з рф становить 10 відсотків або більше.

Перший аукціон намагалися провести 7 вересня. Тоді стартова ціна нерухомості була майже 65 мільйонів гривень. Однак, достатньої кількості охочих для проведення аукціону не знайшлося.

Зараз стартова ціна нерухомості була знижена на 20 відсотків – до 51,8 мільйона гривень. Відтак, на аукціон прийшли чотири учасники: ТОВ “Електронні торгівельні технології”, ТОВ “Престижбуд-2021”, ТОВ “Старокостянтинівнафтопродукт” та ТОВ “Голд Оксі Трейд”.

Переможцем аукціону стала остання фірма. Вона запропонувала за нерухомість 61 мільйон гривень.

За даними порталу YouControl ТОВ “Голд Оксі Трейд” зареєстрували лише в червні цього року у Чернівцях. Директором та власником записана Оксана Голбан.

Оксана Голбан була серед засновників чернівецької фірми ТОВ “Ярн”, яка займається торгівлею текстилем. Зараз власниками ТОВ “Ярн” є Сергій та Наталія Гелка. Вони ж є серед засновників ТОВ “Престижбуд-2021”, який був одним з учасників аукціону щодо придбання будівлі банку.

Раніше “Сайт “Є” писав, що на місці будівлі банку колись стояв будинок з пентаграмами. Це була одна з перших споруд побудованих у тодішньому Проскурові після встановлення радянської влади. Тоді квартири у багатоповерхівці отримали партійні та військові керівники міста. У 1929 році впритул до цього “елітного” будинку почали споруджувати ще один триповерховий будинок, але призначений вже для простих смертних. Цей будинок був принципово нового типу, насамперед в плані організації проживання — комунальний, з функціонуючою в ньому загальною їдальнею-кухнею, дитячою кухнею (на зразок міні-дитсадка), загальною “червоною” кімнатою для відпочинку і політосвіти.

У 1980-х роках будинок “Новий Побут” був визнаний непридатним до ремонту й знесений, а на його місці з’явилася будівля “Промінвестбанку”.

To Top