КУЛЬТУРА

Маєток на Європейській у Хмельницькому виставили на продаж за півтора мільйона гривень

Торги будуть 20 жовтняТорги будуть 20 жовтня. Фото: prozorro.sale

Його в 1890 роках збудував повітовий скарбник і колезький радник Михайло Плісов.

Управління житлової політики і майна Хмельницької міськради оголосило торги щодо приватизації будинку кінця ХІХ століття, який розташований на вулиці Європейській, 5.

Про це йдеться на сайті “Прозорро.Продажі”.

Мова йде про продаж маєтку загальною площею 175,5 квадратних метра. Споруда розташована в центрі міста, на першій лінії забудови вздовж вулиці Європейської. Будівля не експлуатується, потребує ремонту. Маєток включено до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області наказом управління культури, туризму і курортів Хмельницької обласної державної адміністрації від 15.09.2010 року № 242. Тож потенційний власник буде повинен підписати охоронний договір.

Стартова ціна аукціону 1,5 мільйона гривень. Аукціон заплановано на 20 жовтня.

Нагадаємо, що рішення про приватизацію будівлі прийняли у липні.

Про історію цього маєтку писав історик і краєзнавець Сергій Єсюнін у «Зводі пам’яток історії та культури України, Хмельницька область, місто Хмельницький».

За його інформацією, цей цегляний одноповерховий будинок зведений 1890 роках повітовим скарбником, колезьким радником Михайлом Плісовим. Витриманий у стилі модерн і є оригінальним зразком забудови Проскурова кінця ХІХ – початку ХХ століття. Тож він цінний як частина історичного середовища району маєтків, який сформувався у районі вулиць Комерційної (нині Грушевського) та Старобульварної (нині Героїв Маріуполя та Європейської).

«В особняку часто гостювали друзі Михайла Плісова. Наприклад, родина службовця проскурівського окружного цукрово-акцизного управління Семена Верейського. Один з його синів, Георгій, народився в 1886 році у Проскурові та став досить відомим художником», — зазначив Сергій Єсюнін.

Тож саме у цьому будинку в 1980 році був відкритий художньо-меморіальний музей Георгія Верейського. Він діяв до 1988-го. Нині ж його фондова колекція, яка сягає понад двох тисяч найрізноманітніших творів, фотографій, особистих речей та інструментів, зберігається у Хмельницькому обласному художньому музеї.

Зі середини 1990-х років цьому маєтку розміщувалися «Хмельницькархпроект» та інші установи. Тепер же його заплановано приватизувати.

Нагадаємо, торік Хмельницька обласна рада продала колишню будівлю музичного училища на вулиці Проскурівській, 79. Вона теж є місцевою пам’яткою, яку можна розділити на дві частини: перша, що зі сторони стадіону «Поділля», збудована наприкінці ХІХ століття, інша — в першій половині ХХ століття.

To Top