КУЛЬТУРА

Десятки мільйонів на медобладнання: як працювали торги на Хмельниччині у вересні

13 тисяч угод уклали закупівельники Хмельниччини за місяць13 тисяч угод уклали закупівельники Хмельниччини за місяць. Фото: ktps.kyiv.ua

Кількість угод в системі “Прозорро” зросла на 4 тисячі.

У вересні в Хмельницькій області, за даними порталу публічних закупівель “Прозорро”, уклали майже 13 тисяч угод на загальну суму 289 мільйонів гривень. Ще на суму понад 150 мільйонів гривень були підписані угоди в результаті проведення відкритих торгів. У таких випадках процедура тривала понад один місяць.

Найбільші суми в укладених угодах цього місяця стосувалися придбання медичного обладнання в заклади охорони здоров’я. Так, Хмельницький обласний протипухлинний центр підписав договір щодо придбання системи ОФЕКТ з ротаційним детектором вартістю 45 мільйонів гривень. Ця система – різновид томографії, яку використовують для більш точної діагностики. Крім того, протипухлинний центр купує за 8 мільйонів гривень рентгенапарат.

Крім того, обласна дитяча лікарня уклала угоду щодо придбання нового цифрового рентгенапарату вартістю 3,7 мільйонів гривень, а Хмельницька обласна лікарня замовила ендоскопічну систему за 3,2 мільйони гривень. Крім того, обласна лікарня на 13 мільйонів гривень купує апарати штучної вентиляції легенів, анестезіологічні та аспіраційні системи. Ще обласний госпіталь ветеранів війни та міський лікувально-діагностичний центр підписали договори на придбання нових систем ультразвукової діагностики.

І це далеко не повний перелік медобладнання, на придбання якого у вересні підписали угоди.

Також цього місяця активно замовляли ремонти доріг, закуповували паливо, продукти харчування, електроенергію.
Кількість закупівель за спрощеною процедурою та поміткою “Українська визвольна війна” у вересні не зменшилася в порівнянні з попередніми місяцями.

Всього за місяць уклали за цією процедурою понад 700 угод на суму майже 60 мільйонів гривень. Лідером за кількістю угод з поміткою “Українська визвольна війна” є виконком Шепетівської міської ради – 91 угода. Тенденція останніх місяців – це зріст у Шепетівці кількіості угод за спрощеною процедурою.

Для порівняння МКП “Хмельницькводоканал”, який місяць тому уклав 84 угоди угоди з поміткою “Українська визвольна війна”, цього місяця дану спрощену процедуру жодного разу не використовував.

Якщо ранжувати за сумою, то найбільше у вересні за швидкою процедурою уклали договорів в ХАЕС ДП “НАЕК “Енергоатом” – на 11 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що впродовж минулого тижня на Хмельниччині підтвердили 2 тисячі 776 нових випадків інфікування коронавірусом. Це на 144 людини більше, ніж попереднього. А до медзакладів області госпіталізували 317 пацієнтів з COVID-19.

Ріст захворюваності впливає і на укладання договорів за спрощеною процедурою для придбання товарів та послуг, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 на території Хмельницької області. У вересні таких угод уклали на суму понад 2 мільйона гривень. Це майже вдвічі більше, ніж місяць тому і в десять разів більше, ніж у попередні місяці.

Для порівняння, раніше сайт “Є” писав, що у липні закупівельники Хмельниччини уклали угод за “ковідною процедурою” на суму менше, ніж 150 тисяч гривень. В червні сума угод впала до 10 тисяч гривень. Щодо травня, то загальна сума договорів по “ковідних закупівлях” також була меншою, ніж за два тижні серпня.

У вересні найбільші витрати за цією процедурою – 660 тисяч гривень – у КНП “Хмельницька інфекційна лікарня”, яка укладала договори на придбання медичних препаратів.

Варто відзначити, що у вересні закупівельники провожують активно використовували “Прозорро.Маркет”. За допомогою електронного каталогу уклали 71 угод на суму понад 1,5 мільйона гривень. За кількістю угод це новий рекорд.

To Top