КУЛЬТУРА

Від бензину – до солі: як працювали публічні закупівлі на Хмельниччині у червні

У червні на Хмельниччині провели закупівель менше, ніж у травніУ червні на Хмельниччині провели закупівель менше, ніж у травні. Фото: ілюстративне epravda.com.ua

В червні провели закупівель менше, ніж у травні.

У червні в Хмельницькій області за даними сайту “Прозорро” уклали 8 тисяч 454 договори на загальну суму 144 мільйони гривень. Ще на суму близько 30 мільйонів гривень були підписані угоди в результаті проведення відкритих торгів. В такому випадку процедура тривала більше одного місяця.

На відміну від травня, коли була підписана угода на капітальний ремонт з модернізації будівлі корпусу №3 КНП «Хмельницька обласна лікарня» вартістю 177 мільйонів гривень, в червні великих контрактів не було. Найкоштовніші угоди стосувалися ліквідації дрібних деформацій і пошкоджень вулично-шляхової мережі на території Хмельницької міської територіальної громади.

Раніше сайт “Є” писав, що комунальне підприємство по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міськради оголосило 11 тендерів на ліквідацію деформацій на дорогах після зими.На дрібний ямковий ремонт доріг у Хмельницькій міській громаді планують витратити 17,4 мільйона гривень. Більшість цих тендерів виграло ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Автострада”. Також черед переможців ТОВ “Будмаксплюс”, ТОВ “Траса”, ПрАТ Хмельницьке ШБУ №56.

Окрім відкритих торгів, на Хмельниччині активно використовували й спрощені процедури. Тут варто відзначити, що наприкінці червня уряд повернув обов’язкові закупівлі в системі Prozorro. Відтак, усі державні та місцеві органи влади та підприємства проводитимуть обов’язкові спрощені закупівлі в електронній системі Prozorro від 50 тисяч гривень.

Відповідні зміни до постанови №169, що регулює проведення держзакупівель на період воєнного стану, були прийняті Кабінетом Міністрів України 24 червня.

Нова постанова передбачає, що для закупівель від 50 тисяч гривень замовники мають проводити спрощені закупівлі. Це максимально швидкий та гнучкий інструмент у системі Prozorro, що дозволяє за 6-8 днів провести аукціон та укласти контракт з постачальником. Крім того, стандартизовані товари, як от пальне, офісне устаткування чи харчові продукти, можна буде купувати в електронному каталозі Prozorro Market.

Водночас запропоновані зміни передбачають цілу низку підстав для проведення прямих закупівель, коли це є критично важливим.

“Зміни, які ухвалив Кабмін, максимально враховують ситуацію в Україні. Замовники, які перебувають у зоні бойових дій і не мають можливості скористатися електронною системою чи мають нагальні потреби у закупівлі тут і зараз, зможуть укладати прямі контракти”, — зауважив генеральний директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.

Нагадаємо, що 28 лютого уряд дозволив на період воєнного стану укладати контракти напряму, без проведення аукціонів у Prozorro. На той час це рішення дало змогу державним замовникам швидко забезпечувати свої потреби у період, коли бізнес перебував у шоковому стані.

Тож в червні ще активно використовувалися спрощені процедури.

Загальна сума договорів, які були укладені за спрощеною процедурою “Українська визвольна війна”, за цей місяць на Хмельниччині склала 80 мільйонів гривень. Це вже менше, ніж було в травні, коли сума угод була більшою за 100 мільйонів гривень.

Всього за місяць уклали майже 964 спрощених угод. Найбільше таких угод в квітні уклало КП “Хмельводоканал”. В них 57 таких угод. 52 угоди підписав виконавчий комітет Шепетівської міськради, 48 контрактів у хмельницького комунального підприємства “Електротранс”.

Якщо ранжувати за сумою, то найбільше у червні за швидкою процедурою уклали договорів в АТ “Хмельницькобленерго” – на 22,6 мільйона гривень. Зокрема, купували металопродукцію, трансформаторну оливу, дерево, розхідники тощо. Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради уклало договорів на 5,78 мільйона гривень, “Хмельводоканал” – 4,78 мільйона гривень.

Що придбання палива, то ціна за місяць майже не змінилася. В основному закупівельники купували бензин марки А-95 за ціною 51 гривні за літр, а дизельного палива – 57 гривень – за літр. Але й були відхилення. Так, комунальне підприємство “Південно-західні тепломережі” змогли купити пальне дешевше. Мова йде про придбання дизпалива за ціною 46 гривень за літр, а бензин А-95 – 42 гривні за літр.

В той час КП “Ізяславводоканал” купує дизпаливо без проведення аукціону за ціною 69 гривень/літр, а бензин А-95 – 66 гривень за один літр. Постачальником обрали Яцкову Інну Петрівну. Раніше сайт “Є” писав, що Інна Яцкова має 75% власності ТОВ “Б-АРС ОЙЛ”, орендує 2 будівлі автозаправної станції в Ізяславі, будівлю автозаправної станції. Вона є дружиною колишнього голови Ізяславської РДА та ексдепутата облради Бориса Яцкова.

Щодо ціни на сіль, то різниця протягом місяця у закупівельників була велика. Купували від 11 до 32 гривень за кілограм.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів продовжив в Україні карантин, запроваджений через пандемію коронавірусу до кінця літа. А значить, що залишаються спрощені процедури проведення закупівель, які направлені на протидію поширення епідемії. Однак, на відміну від травня в червні подібні закупівлі майже не проводилися.

To Top